SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW

Wychowywać to kochać i wymagać.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Zamościu zaprasza rodziców chcących podnieść swoje kompetencje wychowawcze na zajęcia warsztatowe ,,Szkoła dla rodziców i wychowawców”.

Jest to program spotkań warsztatowych dla każdego, który szuka sposobu na nawiązanie głębszych, cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców oraz wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

Program w dużej części bazuje na cyklu książek A.Faber i E. Zazlish pt. ,,Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, ,,Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały”. Szkoła dla rodziców i wychowawców uczy nie tyle ,,metod”, co budowania relacji w duchu podmiotowości i dialogu.

Zapraszamy rodziców i wychowawców dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Zajęcia odbywają się w grupach nie większych niż 12-15 osobowych.

Spotkania nowej grupy planujemy rozpocząć w październiku 2020 r. w godz. popołudniowych (do ustalenia z grupą) w Zespole Szkolno – Przedszkolnym.