Historie prawdziwe - pamięć o Dzieciach Zamojszczyzny

W dniu 24.10.2019 roku, w ramach realizacji Programu Nadania Imienia Szkole Dzieci Zamojszczyzny, uczniowieklas VII i VIII wyruszyli na wycieczkę edukacyjną do Zamościa w celu zapoznania się z losami dzieci w czasie okupacji hitlerowskiej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Arsenale, obejrzeliśmy projekcję filmu o Zamościu. Pod kierunkiem przewodnika, pracownika Muzeum Zamojskiego, zwiedziliśmy stałą wystawę broni oraz wystawy związane z okresem II wojny światowej na Zamojszczyźnie. Poznaliśmy losy dzieci odbieranych rodzinom przez hitlerowców.

Na znak pamięci zapaliliśmy znicze przy pomniku Dzieci Zamojszczyzny oraz zwiedziliśmy wystawę w Książnicy Zamojskiej, pani dr Beaty Kozaczyńskiej pt. „Dzieci Zamojszczyzny”.

W wycieczce pełnej wrażeń i zadumy uczestniczyły nasze panie: Danuta Bosiak, Barbara Buszewicz, Elżbieta Bodys, Elżbieta Kusik, Celina Zwolak.