Lekcja historii w kinie

Pod koniec września uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć w kinie film „Dywizjon 303”, który opowiada o losach bohaterów służących w Królewskich Siłach Powietrznych Wielkiej Brytanii.

Jest to prawdziwa historia polskich lotników, którzy latali na Hurricane`ach – samolotach wadliwych i o przestarzałej konstrukcji – ale, jak nikt inny, potrafili wzbić się wysoko i pokonać wrogie niemieckie lotnictwo. Mogliśmy na dużym ekranie obserwować ich walkę – zarówno z Niemcami w powietrzu, jak i nieufnymi Brytyjczykami na ziemi.

„Dywizjon 303” jest ekranizacją książki A. Fiedlera o tym samym tytule. Ukazuje heroiczną postawę polskich lotników podczas II wojny światowej.

Warto przypominać młodzieży, kto przepędził Niemców z jedynego wolnego skrawka nieba w Europie.

Dorota Sołoducha