XVIII OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Każdego roku, 29 września, obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Data 29 września jest nieprzypadkowa, odnosi się bowiem do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Mając na uwadze ogromny wpływ głośnego czytania na rozwój człowieka, nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do tej akcji. Ponieważ 29 września w tym roku wypadł w sobotę, my świętowaliśmy w przeddzień, w piątek 28 września.

Z uwagi na to, iż rok 2018 jest poświęcony obchodom setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, stało się to doskonałą okazją, by przybliżyć uczniom dzieje naszej ojczyzny zapisane na kartach polskiej literatury.

W ten sposób nie tylko włączyliśmy się w ogólnopolską akcję głośnego czytania, ale również podkreśliliśmy wagę obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Propagując głośne czytanie zachęcamy wszystkich uczniów, by czytelnicze święto nie było obchodzone tylko 28 czy też 29 września, ale byśmy czytali przez cały rok.

Biblioteka szkolna zaprasza czytelników każdego dnia!

Organizatorki akcji:

Joanna Policha i Dorota Kobieluch