Narodowe Czytanie 2 września 2017

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Akcji Narodowego Czytania organizowanej przez Prezydenta RP już od 5 lat.

Para prezydencka rozpoczęła w sobotę o godzinie 12.00 w Ogrodzie Saskim w Warszawie, a my nieco wcześniej, bo godzinie 10.00 u Sióstr Franciszkanek. W niepowtarzalny nastrój Wesela, wprowadziły słuchaczy panie: Dorota Sołoducha i Agnieszka Teterycz, rozpoczynając pierwszą sceną dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Mogliśmy przypomnieć sobie wyjątkowych bohaterów dramatu, ich cięty język i bawić się piękną polszczyzną.

A może kilka słów o samym autorze dzieła …. . Stanisław Wyspiański (1869-1907) – był jednym z najgenialniejszych polskich artystów. To nie tylko poeta, dramatopisarz, zajmował się wieloma dziedzinami sztuki. Uprawiał malarstwo, pisał utwory oper, projektował witraże, meble, a nawet strój dla Lajkonika. Został pochowany w Krypcie Zasłużonych w podziemiach kościoła oo. Paulinów na Skałce.