WIOSENNE RYMOWANIE I KALIGRAFOWANIE Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA POEZJI

19 marca 2021 roku, z okazji Światowego Dnia Poezji, uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie „Wiosenne Kaligrafowanie Poezji”. W tym dniu wszyscy młodsi uczniowie mogli popisać się pięknym pisaniem. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego, estetycznego pisma i motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma.

Komisja w składzie p. Małgorzata Schab i p. Agnieszka Węcłak wyłoniła szkolnych Mistrzów Kaligrafii w kategorii klas I - III:

Klasa Ia – Lidia Janduła

Klasa Ib – Tomasz Skraban

Klasa IIa – Emilia Chwedyk

Klasa IIIa – Milena Kołodziejczyk

Klasa IIIb – Milena Teterycz

Wyróżnieni:  Igor Burdzy Ia, Maksymilian Madeja Ia, Anastazja Pyś Ia, Piotr Synowiec Ib, Róża Jaśmińska IIa, Karol Skraban IIa, Weronika Krukowska IIIa, Martyna Bamburska IIIa, Sylwia Wiater IIIa,  Maja Lupa IIIb, Michał Cybula IIIb, Liliana Kierepka IIIb

Mamy nadzieję, że konkurs rozbudzi w uczniach chęć do pięknego i starannego pisania i skłoni do starannego prowadzenia zeszytów przedmiotowych.

Dla starszych klas przygotowano konkurs literacki pt. „Wiosenne rymowanie...”, w którym uczniowie mieli możliwość zaprezentować się w pracy twórczej i wykazać pomysłowością w stworzeniu wiosennego wiersza. Konkurs był również propozycją na spędzanie wolnego czasu w okresie pandemii. Uczniowie, zwłaszcza klas IV – VI, chętnie podjęli wyzwanie i nadesłali wiele prac na konkurs. W tej kategorii wiekowej jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce: Oliwia Żuk, klasa IVa

II miejsce: Lena Gromek, klasa IVa

III miejsce: Patrycja Godzisz, klasa Ivb

Wyróżnienie: Maksymilian Chmura, klasa Vb

W kategorii klas VII - VIII jury przyznało

wyróżnienie uczniowi klasy VIIa – Sebastianowi Godziszowi.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i nadesłane prace, zaś laureatom gratulujemy!

Organizatorki konkursów:

Dorota Kobieluch – logopeda,

Joanna Policha – bibliotekarz.