„Pamiętamy o patronie szkoły…” – obchody pierwszej rocznicy nadania imienia szkole

10 grudnia 2019 roku Szkoła Podstawowa w Łabuniach przyjęła im. Dzieci Zamojszczyzny. Uroczystość ta była poprzedzona wieloma działaniami mającymi na celu przybliżenie sylwetki patrona szkoły. Nasi uczniowie uczestniczyli w wystawach, wizytach w muzeum i spotkaniach ze świadkami historii. Brali też udział w wydarzeniach sportowych i artystycznych, takich jak Pierwszy Bieg Uliczny Pamięci Dzieci Zamojszczyzny oraz konkurs plastyczny „Przeżycia i marzenia Dzieci Zamojszczyzny”.

W tym roku świętujemy pierwszą rocznicę tego wydarzenia, pamiętając o tragicznych losach polskich dzieci w czasie II wojny światowej. Naszą pamięć uczcimy poprzez realizację poniższych działań:

1. Zarys historyczny Dzieci Zamojszczyzny – przybliżenie sylwetki patrona szkoły (mgr Celina Zwolak).
  2. Moja Mała Ojczyzna – zajęcia poświęcone tematyce patriotyzmu (wychowawcy klas).
  3. Refleksje nad patronem szkoły – przygotowanie przez uczniów wierszy i piosenek (nauczyciele języka polskiego i muzyki).
  4. Konkurs plastyczny „Mam marzenie” (mgr Małgorzata Czuj).

Podsumowanie tegorocznych działań oraz wyniki konkursu ukażą się w dniu 10 grudnia 2020 r. na szkolnej stronie internetowej.