NARODOWE CZYTANIE 2020

W sobotę, 5 września 2020 roku, nasza szkoła brała udział w Narodowym Czytaniu „Balladyny” Juliusza Słowackiego, które odbyło się na terenie ścieżki edukacyjnej „Ogród Pawie Pióro” w Łabuniach.

Piękna sceneria, wspaniała pogoda i śpiew ptaków uprzyjemniały miłośnikom literatury chwile spędzone z geniuszem pisarskim Juliusza Słowackiego.

Wśród grona osób czytających znaleźli się: Pan Mariusz Kukiełka - Wójt Gminy Łabunie, Pani Elżbieta Bodys - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łabuniach, Pani Danuta Bosiak – Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łabuniach, Pani Agnieszka Szykuła-Żygawska – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie, Pani Małgorzata Krupa, Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, Uczniowie: Miłosz Kisieliński, Tobiasz Kisieliński, Wojciech Rozkres i Mieszkańcy Łabuń.

Dodatkową atrakcją tego wydarzenia była LOTERIA FANTOWA, a także udział w akcji „Książka za jeden uśmiech”. W tym wyjątkowym dniu uczestnicy spotkania mogli wybrać sobie nie tylko jedną książkę „za uśmiech”, ale nawet kilka egzemplarzy, co też czynili z wielką ochotą i radością.

Organizatorami tegorocznej akcji Narodowego Czytania w naszej gminie byli Wójt Gminy Łabunie i Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie.