„Nie mogę Cię zapomnieć…”

12 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się spektakl „Nie mogę Cię zapomnieć…” przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Pani mgr Celiny Zwolak i Pani mgr Doroty Chmury.

Premiera spektaklu miała miejsce w dniu 10 grudnia 2019 roku podczas uroczystości poświęcenia sztandaru i nadania Szkole Podstawowej w Łabuniach imienia Dzieci Zamojszczyzny.

Ta niezwykle wzruszająca sztuka, przypominająca o tragicznych losach polskich dzieci wysiedlonych z Zamojszczyzny do obozów przejściowych w Zamościu i Zwierzyńcu, była hołdem złożonym ofiarom hitlerowskiej napaści na Polskę w czasie II wojny światowej.

Spektakl wraz ze społecznością szkolną obejrzeli rodzice i dziadkowie, którzy nie kryli wzruszenia, nagradzając artystów gromkimi brawami.

Tego dnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Przeżycia i marzenia Dzieci Zamojszczyzny” przygotowany przez Panią mgr Małgorzatę Czuj. 10 laureatów otrzymało nagrody rzeczowe.

Widzowie zostali również zapoznani z symboliką sztandaru szkoły ufundowanego przez Wójta Gminy Łabunie oraz Polski Związek Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych okręg w Zamościu.

Na pamiątkę tego szczególnego dnia w historii naszej szkoły, ks. mgr lic. Andrzej Łuszcz, proboszcz parafii Łabunie, złożył na ręce Pana dr. Bernarda Panasiuka, dyrektora szkoły, gratulacje, życzenia i upominek.

Małgorzata Krupa