DZIECI ZAMOJSZCZYZNY – HISTORIE PRAWDZIWE

25 października 2019 roku uczniowie klasy IVA, IVB i VA , wraz z nauczycielami: panią Małgorzatą Krupą, panią Agnieszką Rybak-Antoniewicz, panią Joanną Polichą, panią Małgorzatą Prus i panem  Zbigniewem Podkańskim, odwiedzili Książnicę Zamojską.

Głównym celem wizyty było obejrzenie wystawy Beaty Kozaczyńskiej „Dzieci Zamojszczyzny – historie prawdziwe”, na której uczniowie poznali zarówno ogólne wiadomości na temat wysiedleń na Zamojszczyźnie, jaki i wojenne losy polskich dzieci wysiedlonych z Zamojszczyzny do obozów przejściowych w Zamościu i Zwierzyńcu.

Uczestnicy wycieczki udali się również pod pomnik Dzieci Zamojszczyzny. Delegacja klas zapaliła symboliczny znicz,oddając w ten sposób hołd ofiarom hitlerowskiej napaści na Polskę podczas II wojny światowej.

Małgorzata Krupa