Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 14 października, to szczególna data w historii szkolnictwa. Co roku, właśnie tego dnia, obchodzimy  Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. W naszej szkole już 12 października odbyła się uroczysta akademia, którą uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: wójt gminy Łabunie Pan Antoni Wojciech Turczyn, sekretarz gminy Pani Bogumiła Maziarczuk, przewodniczący Rady Gminy Pan Adam Kniaź, ksiądz proboszcz Piotr Rawlik, przedstawiciele Rady Rodziców Panie Bożena Wróblewska i Renata Nicpoń.

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli. Pan dyrektor Bernard Panasiuk i Pani wicedyrektor Barbara Banaszkiewicz wręczyli Nagrody Dyrektora i odczytali nazwiska nauczycieli, którzy zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Wszystkim nagrodzonym złożyli serdeczne gratulacje i życzyli dalszych sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

Dyrekcja i nauczyciele pożegnali przechodzących na zasłużoną emeryturę Panie Teresę Bondyrę i Teresę Pasieczną oraz Pana Wiesława Grzywnę, dziękując za wspólną pracę i życząc przede wszystkim zdrowia oraz spełnienia marzeń.

W tym wyjątkowym dniu również uczniowie, chcąc wyrazić swoje podziękowanie za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie serc i umysłów, przygotowali część artystyczną. Życzenia, skecze, tańce i piosenki wprawiły zebranych w pogodny nastrój.

Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości. Były kwiaty i słowa uznania dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom, przybyłym gościom, a w dowód wdzięczności wręczyli symboliczne kwiaty.