Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Tym razem 3 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Tradycyjnie - uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy, przedstawiciele władz samorządowych oraz liczne poczty sztandarowe: szkół, kombatantów i strażaków z terenu gminy, zebrali się na uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Łabuniach.

Jak każdego roku, również i w tym, społeczność szkolna i gminna, pamiętała o uczczeniu kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zgromadzeni na mszy świętej udali się w uroczystym pochodzie na cmentarz, by tam na grobach poległych żołnierzy złożyć kwiaty i zapalić znicze. W hołdzie bohaterom tych bolesnych wydarzeń zaprezentowano krótki montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Łabuńkach Pierwszych.

Szczególnym momentem tej patriotycznej części było uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Dzieciom Zamojszczyzny z terenu naszej gminy.  Poświęcenia tablicy o treści „PAMIĘCI Tych, którym okupant niemiecki odebrał dzieciństwo Dzieciom Zamojszczyzny z terenu Gminy Łabunie – Społeczność Gminy Łabunie” dokonał ksiądz proboszcz Piotr Rawlik. Pamięć wszystkich poległych, którzy walczyli o wolną Polskę, uczczono minutą ciszy. Podczas uroczystości tamte tragiczne dni wspominał Pan Julian Grudzień, Prezes Zarządu Okręgu Zamość Polskiego Związku byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.

Kolejna część uroczystości odbyła się w szkole, gdzie wszystkich serdecznie  przywitali dyrektor Szkoły Podstawowej w Łabuniach, Pan Bernard Panasiuk wraz z Panią wicedyrektor - Barbarą Banaszkiewicz. Po części oficjalnej Pan dyrektor Bernard Panasiuk przekazał istotne informacje dotyczące pracy w nowym roku szkolnym, a wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzył sukcesów, motywacji i zapału do pracy.

Następnie uczniowie poszczególnych klas spotkali się ze swoimi wychowawcamii kolegami.

DK