Legolandia i Świat Nauki 18.09.2017 r.

Uczniowie drugiej i trzeciej klasy gimnazjum przy okazji wyjazdu na pokazy z fizyki na UMCS-ie odwiedzili wystawę klocków LEGO. Pełne 17 tirów klocków, setki ułożonych zestawów, roboty, pełnowymiarowe postaci Lewandowskiego, Radwańskiej, Sonika, a pośród tego wszystkiego Air Force One – 11 metrowej długości i trzymetrowej  Boeing z jednego miliona klocków.

Podświetlane stadiony, repliki słynnych budowli, sceny ze znanych filmów i bajek wszystko to można było na własne oczy zobaczyć ale i pobawić się klockami, poukładać, wykonać mural. Bawili się nie tylko nasi uczniowie ale i nauczyciele i wszyscy byli zachwyceni.     Obiadek w KFC i na pokazy. W tym roku były doświadczenia z pierwiastkami promieniotwórczymi, była elektrostatyka, elektryczność, zjawiska akustyczne, mechanika itp.

Nasi uczniowie, co trzeba podkreślić, zachowywali się grzecznie i godnie reprezentowali swoją szkołę.