INFORMACJA O PROJEKCIE

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego „Szkoła Kluczowych Kompetencji’’ współfinansowanego ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014 – 2020. W ramach projektu wsparciem objętych zostanie 310 uczniów SP i klas gimnazjalnych. Będą to dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, języka niemieckiego, matematyki, zajęć przyrodniczych, zajęć z informatyki oraz doradztwo zawodowe w klasach gimnazjalnych.

Projekt ma na celu podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych, właściwych postaw (kreatywność, innowacyjność, praca zespołowa) oraz nabycie umiejętności niezbędnych na rynku pracy. W ramach projektu uczniowie będą też objęci pomocą psychologiczno- pedagogiczną w ramach zajęć rewalidacyjnych i korekcyjno- kompensacyjnych. Prowadzący zajęcia nauczyciele pracując w 6-8 osobowych grupach będą mieli możliwość indywidualnego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Natomiast uczniowie będą mogli korzystać z pomocy dydaktycznych (globusy, atlasy, albumy) i wysokiej jakości sprzętu (tablice interaktywne, projektory multimedialne, laptopy, aparaty fotograficzne) w który szkoła zostanie wyposażona.

Dobór uczniów do grup będzie odbywał się z zachowaniem zasad równości szans płci i niedyskryminacji. Zajęcia dodatkowe skierowane będą zarówno do uczniów mających problemy w nauce jak i uzdolnionych w celu zwiększenia ich zaangażowania we własny rozwój intelektualny a w perspektywie zawodowy. Ze względu na ilość i rodzaj zajęć dodatkowych planujemy, by przynajmniej część z nich odbywała się w soboty . O planowanych zajęciach i sposobie rekrutacji na nie zostaną Państwo powiadomieni niebawem.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.