SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

W piątek, 15 września 2017 roku, wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata - Polska 2017".

To już po raz 24. Polska przystąpiła do międzynarodowej akcji mającej na celu poprawę czystości kraju. Tym razem przebiegała ona pod hasłem:

„Nie ma śmieci – są surowce”

Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia na czwartej, piątej, szóstej i siódmej lekcji uczniowie wraz z nauczycielami udali się w teren. Dzieci i młodzież „uzbrojona” w rękawiczki zbierała śmieci do specjalnie przeznaczonych do tego worków.  Uczniowie wszystkich klas, i tych młodszych, i tych starszych aktywnie włączyli się w akcję porządkowania wydzielonych terenów.

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.

W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy za działania na rzecz ochrony środowiska!

B. Banaszkiewicz, A. Teterycz