Światowy Dzień Książki

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku ma na celu promocję czytelnictwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Z tej okazji 24 kwietnia w bibliotece szkolnej zorganizowano dla klas VI konkurs „Literackie potyczki”, którego celem było utrwalenie wiadomości o postaciach literackich, motywowanie do czytania lektur szkolnych i pogłębienie ciekawości literackiej. Uczniowie rywalizowali ze sobą w siedmiu konkurencjach: Znajomość lektur, Bohaterowie książek, Wiedza o książce, Książki mówią o sobie, Przysłowia, Język polski na wesoło, Słowniki - praktyczna wiedza. Nad prawidłowością odpowiedzi czuwała komisja w składzie: Pan Wicedyrektor Roman Pulikowski, Pani Renata Radziejewska i Pani Jolanta Podkańska. Rywalizacja była bardzo zacięta. Pytania nie dla wszystkich wydawały się proste.

A oto wyniki:

I miejsce - kl. 6a - 39 pkt.

II miejsce - kl. 6b - 36 pkt.

Gratulujemy i zachęcamy do czytania!

Joanna Policha, Jolanta Podkańska