JESTEŚMY BEZPIECZNI Z PUCHATKIEM

Trwa XV edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka” – największego programu edukacyjnego w Polsce poświęconemu bezpieczeństwu najmłodszych. Od września klasy pierwsze naszej szkoły także realizują ten program. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się jakie są zasady bezpiecznego zachowania w szkole i na wycieczce. Nauczyły się numerów telefonów alarmowych i w jakich sytuacjach należy ich używać. Umieją bezpiecznie zachować się na drodze i przechodzić przez jezdnię. W poniedziałek 11 marca uczniowie, w związku ze zbliżającą się wiosną odbyły zajęcia z wykorzystaniem roweru, deskorolki, hulajnogi i rolek. Dzieci przypomniały sobie przepisy ruchu drogowego, jak należy przygotować rower do jazdy i jakie elementy powinien mieć użytkownik drogi bądź chodnika, aby być bezpiecznym.

E. Latawiec, B. Wdowiak, A. Węcłak, A. Huczek