Wizyta w Bibliotece Gminnej

15 marca dzieci z zerówek  wraz z wychowawcami odwiedziły Bibliotekę Gminną w Łabuniach. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Dzieci dowiedziały się, jak można zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom jak należy dbać o książki, przeczytała także wiersz J. Huszczy pt. „Skarga książki” oraz w imieniu książki przekazała dzieciom jej prośby. Dzieci zapoznały się z kącikiem dla najmłodszych czytelników.  Wszystkim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Podczas wizyty  przedszkolaki odwiedziły Izbę Muzealną znajdującą się w bibliotece, tam  mogły obejrzeć różne przedmioty użytku codziennego z dawnych lat. Całe spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Na pamiątkę wizyty w bibliotece dzieci otrzymały zakładki do książek. Dziękujemy pani  Agnieszce Szykule - Żygawskiej  za poświęcony czas, miłe przyjęcie, ciekawe zajęcia i podzielenie się swoją wiedzą oraz drobne upominki.

Iwona Zwolan, Marzena Rozkres