Konkurs plastyczny “Przez niebieskie okulary – autyzm moimi oczami”

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia dzieci i dorośli włączają się w różne przedsięwzięcia, żeby okazać solidarność z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W tym roku nasza szkoła w ramach obchodów tego dnia zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pod tytułem “Przez niebieskie okulary – autyzm moimi oczami”. Konkurs plastyczny ma za zadanie przekazać w atrakcyjny sposób wiedzę, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu, kształtować tolerancyjne postawy w stosunku do tych osób, integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi i kształtować twórcze myślenie i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji.

Zadaniem konkursowym jest przygotować pracę plastyczną w formie plakatu o wymiarach A0 lub B1 (brystol zapewnia szkoła) nawiązującą do tematu “Przez niebieskie okulary – autyzm moimi oczami”, technika dowolna, z jednym warunkiem – użyć jak najwięcej koloru niebieskiego.

Pracę na konkurs należy przekazać do organizatorów do dnia 4 kwietnia 2024 r. do sali 23.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 5 kwietnia 2024 r.

Szczegóły w regulaminie konkursu

Organizatorzy: Zespół nauczycieli współorganizujących