OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Wszem i wobec ogłaszamy,

że głośne czytanie popieramy.

Nawyków dobrych uczymy,

Wiedzę i naukę bardzo sobie cenimy.

Udział całej Polski w czytaniu,

niech służy pokazywaniu,

że czytają dyrektorzy, bankierzy, bibliotekarze,

a także księgowi, nauczyciele i lekarze,

aktorzy, wójtowie i miast prezydenci,

to może choć troszkę naszych uczniów zachęci.

Od 2001 roku, dnia 29 września, obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nie jest to przypadkowa data, odnosi się ona bowiem do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki licznych książek dla dzieci i młodzieży.

Święto zostało ogłoszone po raz pierwszy z inicjatywy Polskiej Izby Książki,
a jego celem jest promowanie – jak sama nazwa mówi -  głośnego czytania, które jest proste, bezpłatne i ma wiele zalet: rozwija język i wyobraźnię, uczy myślenia, ułatwia naukę, a także kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. To też dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Doceniając ogromne znaczenie głośnego czytania, już po raz kolejny, społeczność naszej szkoły włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji. Do wspólnego czytania zostali zaproszeni goście: wójt gminy Łabunie, Pan Mariusz Kukiełka, dyrektor Biblioteki Publicznej w Łabuniach, Pani Agnieszka Szykuła – Żygawska, księgowa z Centrum Usług Wspólnych, Pani Wioletta Wilk, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łabuniach, Pani Elżbieta Bodys oraz wicedyrektor, Pani Danuta Bosiak, a także Nauczyciele,  uczący w szkole podstawowej. Do wspólnego świętowania dołączyło również Samorządowe Przedszkole w Ruszowie. Wybrane utwory z literatury dziecięcej, wszystkim grupom przedszkolnym, zaprezentowała Pani Elżbieta Bodys, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łabuniach oraz Nauczyciele, uczący w przedszkolu.

Wszystkim, którzy zechcieli z nami wspólnie świętować i propagować głośne czytanie, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Mamy nadzieję, że przykład dany przez zaproszonych Gości, Dyrekcję szkoły oraz Nauczycieli zaowocują częstszym sięganiem po książki i to nie tylko z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, ale przez cały rok i jeszcze dłużej.

Organizatorki akcji:

Dorota Kobieluch i Joanna Policha