ŚNIADANIE DAJE MOC wg programów edukacyjnych ''Śniadanie daje moc'' i ''Skąd się biorą produkty ekologiczne''.

Dzisiaj w przedszkolu zorganizowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania wynikający z programów edukacyjnych ''Śniadanie Daje Moc'' i ''Skąd się biorą produkty ekologiczne''. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, zapoznały się z tematyką rolnictwa ekologicznego , poznały produkty ekologiczne , miały okazję je degustować ze zwróceniem szczególnej uwagi na przestrzeganie higieny przygotowywania posiłków  oraz zachowania się przy stole. Dzieci z wielką ochotą samodzielnie przygotowywały zdrowe posiłki, które z apetytem zjadały. Powstało mnóstwo ''Jadalnych obrazów'' w postaci kolorowych kanapek.