DZIEŃ JABŁKA

Dnia 22 października 2021 r. w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Jabłka". Celem zorganizowania takiego dnia było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyków higieny i zdrowego odżywiania. Wszystkie przedszkolaki ubrały się w kolorach jabłek. Królowała czerwień, zieleń i kolor żółty.Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych tego smakowitego owocu. Wszystkie zabawy związane z jabłkiem dostarczyły dzieciom wiele emocji. Przedszkolaki uczestniczyły w wielu konkurencjach grupowych. Dzieci śpiewały i tańczyły  przy piosence "Czerwone jabłuszko", układały puzzle, rozwiązywały zagadki, bawiły się w szukanie, przeliczanie i porównywanie jabłek. Dzieci wykonały prace plastyczne, których tematem przewodnim były oczywiście jabłka. Bardzo smacznym akcentem była degustacja świeżego, jabłkowego soku i chrupanie jabłek. Nasze przedszkolaki  bardzo aktywnie i chętnie uczestniczyły w różnych konkurencjach. W nagrodę za wspólną, wesołą zabawę wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale.