Jesteś tutaj:Start / Aktualności

„SOS dla uszkodzonego zęba” – „SOS dla zdrowia i życia”

9 stycznia 2019 roku  w naszej szkole gościli pracownicy Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed w Zamościu.

Próby poloneza

Próby poloneza dla uczniów klas 3 gimnazjum odbędą się w następujących terminach:

16.01.2019 r. (środa) na 5 godzinie lekcyjnej,

22.01.2019 r. (wtorek) na 4 godzinie lekcyjnej,

24.01.2019 r. (czwartek) na 4,5 godzinie lekcyjnej,

28.01.2019 r. (poniedziałek) na 1,2 godzinie lekcyjnej.

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Doskonale wiemy,  że aktywność fizyczna wskazana jest w każdym wieku, a regularnie podejmowany wysiłek korzystnie wpływa nie tylko na nasze ciało, ale również doskonale kształtuje osobowość. Któż bowiem gotów jest do większych wyzwań i poświęceń niż sportowcy? Ciężką, systematyczną pracą i walką z własnymi słabościami osiągają niesamowite efekty stając się jednocześnie naszymi idolami.

SZLACHETNA PACZKA

8-9 grudnia 2018 roku odbył się finał Szlachetnej Paczki. Po raz kolejny paczkę dla potrzebującej rodziny przygotowała kl. 3B gimnazjum wraz z wychowawczynią i znajomymi. Przygotowane dary uczniowie zawieźli do SP nr 2 w Zamościu, aby święta w wybranej rodzinie były choć trochę piękniejsze.

Bożena Skóra

Zaelektryzowani

W ramach propagowania aktywnej i atrakcyjnej edukacji w naszej szkole swój pokaz przedstawiła grupa „Zaelektryzowani” z Lublina, którzy odwiedzili naszą szkołę 30 listopada 2018 r.  W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami np. ciekłym azotem, helem, wodorem.

WYNIKI XVII KONKURSU ŻYCZEŃ ŚWIĄTECZNYCH

Konkurs Życzeń Świątecznych organizowany od 17 lat przez Panią Małgorzatę Krupę jest okazją do pielęgnowania tradycji świąt Bożego Narodzenia.

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły złożyli życzenia, zagrali i zaśpiewali piękne polskie kolędy nauczycielom i pracownikom szkoły oraz m.in. pracownikom Urzędu Gminy Łabunie, Biblioteki Publicznej, Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Ośrodka Zdrowia, przedszkolakom.

Wręczyli także pięknie wykonane kartki świąteczne. Organizatorem radosnego kolędowania jest Samorząd Uczniowski.

SU

Siatkarki z Gimnazjum Liderem

Pierwszy raz drużyna zaprezentowała się w roku 2017 startując w Zamojskiej Lidze LZS zajmując 5 miejsce. W 2018 roku ponownie wystartowała w Zamojskiej Lidze LZS i na półmetku rozgrywek zajmuje pierwsze miejsce. Drużynę prowadzi od trzeciej klasy szkoły podstawowej nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Latawiec.

Twoje zdrowie - twój wybór

Uczniowie: O.Winiarska kl.VIIa, F.Medak kl.VIIb i D.Wiater kl.VII pod opieką M.Boryło 14.12.2018 r. wzięli udział w konferencji w II LO: Układ nerwowy - obszar nieograniczonych możliwości i codziennej troski.

100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI. ZAMOJSKA DROGA DO WOLNOŚCI

Uczniowie gimnazjum z wielką uwagą wysłuchali wykładu na temat 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, który wygłosił dr Jacek Feduszka. Szczególnie interesująca dla młodzieży okazała się część dotycząca ZAMOJSKIEJ DROGI DO WOLNOŚCI.