Spotkanie z Mikołajem

Mikołaj i tym razem nie zapomniał o przedszkolakach. Dzieci przywitały go wesołymi piosenkami. Radości nie było końca po rozpakowaniu prezentów. Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Teatrzyk pt. ,,Nadchodzące święta każdy zapamięta"

Czy istnieje Mikołaj? To pytanie nurtowało Kasię z bajki ,, Nadchodzące święta każdy zapamięta", którą wystawił Teatr Maska z Krakowa. Po całym dniu ciekawych spotkań dziewczynka postanowiła napisać list do Mikołaja. Teatrzyk mogliśmy obejrzeć dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej. Dziękujemy.

Dzień Pluszowego Misia

W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi misiami. I te duże i te małe są bardzo lubiane przez przedszkolaków. Wszyscy wesoło bawili się przy muzyce. Nie zabrakło również misiowych konkurencji. Dzieci chętnie brały w nich udział, a na koniec wykonały portrety misia.

Pasowanie na przedszkolaka

23 listopada to dzień wyjątkowy dla dzieci, które po raz pierwszy przyszły do przedszkola. Do uroczystego pasowania na przedszkolaka przystąpiło 46 osób. Aktu tego dokonał Pan Dyrektor Bernard Panasiuk oraz Pani Dyrektor Barbara Banaszkiewicz. Wcześniej dzieci zaprezentowały się w części artystycznej. Jak zwykle nie zawiedli rodzice, przygotowując dla dzieci słodki poczęstunek.

Przegląd pieśni żołnierskiej

11.11.2018r. dzieci z przedszkola wzięły udział w Przeglądzie Pieśni Żołnierskiej, którego organizatorem jest Koło Gospodyń Wiejskich w Barchaczowie. W czasie przeglądu można było również obejrzeć wystawę prac przedszkolaków pt. ,,Polska moja ojczyzna'.

Hymn dla Niepodległej

W piatek, 9 listopada o godz. 11.11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnie z uczniami i przedszkolakami w całej Polsce zaśpiewaliśmy 4 zwrotkowy hymn narodowy. Wydarzenie to poprzedził biało - czerwony marsz przedszkolaków po naszej miejscowości.

Mali patrioci dla Niepodległej

W ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w przedszkolu zorganizowano konkurs plastyczny ,,Polska moja ojczyzna".  Dnia 8.11.2018r. odbyło się jego podsumowanie. Rozdanie nagród poprzedził montaż słowno  - muzyczny pt. ,,Jestem Polką i Polakiem" w wykonaniu dzieci. Tańcem, piosenką i pracami plastycznymi przedszkolacy uczcili to ważne wydarzenie. Wystawa prac cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci i dorosłych.

Śniadanie daje moc

Dnia 8.11.2018r. dzieci z przedszkola włączyły się do ogólnopolskiej akcji promowania zdrowego żywienia. W tym dniu przedszkolacy samodzielnie przygotowali sobie śniadanie. Chętnie zjadły warzywa, komponując z nich swoje ulubione kanapki.

Pamiętamy o zmarłych

Tuż przed Świętem Zmarłych przedszkolacy zapalili znicze na cmentarzu  przy Zespole Pałacowo- Parkowym w Łabuniach.

Wyjazd na koncert

22 października dzieci z przedszkola wzięły udział w muzycznej podróży po świecie, w którą zabarała ich Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Spotkanie z muzyką sprawiło wszystkim wiele radości. Dzieci poznały niezwykłe instrumenty oraz melodie z różnych kontynentów.